Ignorowanie

Podstawowe ignorowanie kontaktów
Data ostatniej modyfikacji: 13:51 2005-09-24

Czasem mamy dość jakiejś osoby i chcemy aby przestała pisać. Wielokrotnie nieznajomi zaczepiają i chcą „poklikać”, a nam się to nie uśmiecha. Możemy uniknąć w ogóle rozmów z nieznajomymi, ale nie zawsze jest to odpowiednie wyjście - dlatego w Konnekcie jest także opcja ignorowania kontaktu.

Ignoruj kontakt

Kliknij prawym przyciskiem myszy na kontakt, aby wyświetlić menu kontekstowe. Wybierz pozycję Ignoruj.

Ikona kontaktu zmieni się lekko, a dokładnie zostanie dodana mniejsza ikonka z lewej strony. Kontakt nie zostanie z listy wyrzucony, natomiast spadnie na koniec danej grupy. Jeśli nie masz grup, to spadnie na koniec listy kontaktów.

Lista ignorowanych

Jeśli nie pamiętasz kogo ignorujesz, nie możesz znaleźć kontaktu, bądź chcesz dodać z góry kontakt do ignorowania, możesz skorzystać z listy ignorowanych kontaktów. Kliknij na menu główne Kontakty, a potem na Lista ignorowanych.

W nowym okienku możesz sprawdzić kontakty ignorowane dla każdej z dostępnych sieci, usunąć je z listy bądź dodać nowe, za pomocą pola tekstowego w prawym rogu i przycisku Dodaj.

Jak to działa

Jeśli Wasze kontakty są w sieci Gadu-Gadu, to po zignorowaniu Ciebie przez kogoś zobaczysz powiadomienie kNotify oraz odpowiednią ikonę na liście kontaktów. Jeśli Ty kogoś ignorujesz, będziesz widział zmiany statusu tej osoby, ale bez powiadomień kNotify. Osoba ignorowana nie będzie widzieć nic.

Na innych sieciach ignorowanie działa tylko jak wyłumienie wiadomości. Kontakt ignorowany nie zorientuje się swojego stanu dopóki mu nie odpiszesz, ponieważ żadna ikona nie jest wyświetlana. Wiadomości wysyłane przez kontakty ignorowane są trzymane w historii rozmów w katalogu ignorowani w Usunięte.