kBoard

rysowanie ze znajomymi
Data ostatniej modyfikacji: 18:14 2005-03-20

Wtyczka ta pozwala rysować ze znajomym na wspólnej planszy, lecz tylko jeśli macie obydwoje tą wtyczkę włączoną. Działa ona niezależnie od sieci.

Instalacja

Jak w każdej wtyczce, nie dołączanej do Konnekt'a od razu, należy ją ściągnąć i zainstalować. Następnie można już przejść do używania.

Start

Kliknijcie prawym klawiszem myszy na kontakcie z którym chcecie porysować. Gdy używacie Jabber'a, a znajomy ma Gadu-Gadu, nie ma to znaczenia - działa ta wtyczka niezależnie od sieci. Wystarczy kliknąć w menu na Rozpocznij rysowanie.

Okno rysowania

Gdy kontakt ma włączoną wtyczkę pojawi się okno w którym możecie rysować. Gdy zaczniecie coś rysować, u kontaktu wyświetli się powiadomienie w kNotify.

Pasek narzędziowy

Pasek narzędziowy posiada podstawowe funkcje, które w zupełności wystarczą, aby narysować wzór fizyczny, obrazek bądź wiadomość (taka bardziej wyrafinowana "czcionka", wiecie :P).

  1. Ołówek - wolne rysowanie
  2. Linia - standardowa
  3. Koło
  4. Prostokąt
  5. Grubość linii - od 1 do 10 pikseli. - wpływa na wszystkie narzędzia.
  6. Kolor linii - wybór z podstawowych z menu kontekstowego bądź standardowego okna wyboru kolorów.
  7. Kolor wypełnienia - decyduje o kolorze środka koła i prostokąta.
  8. Wyczyść - czyści płótno

Rysowanie

Korzystając z tych narzędzi możemy stworzyć coś naprawdę schizowego, jak widać po lewej. :D Aby usunąć fragment obrazka, można użyć Ołówka o Grubości linii 3-10px (żeby było czym wycierać :P) i Kolorze linii ustawionym na biały.