Transport ICQ przez Jabbera

czyli w jaki sposób rozmawiać ze znajomymi z ICQ
Data ostatniej modyfikacji: 21:33 2005-02-12

Konnekt poprzez wtyczkę kjabber.dll umożliwia wykorzystywanie transportów na serwerach Jabbera. Transport jest to usługa uruchamiana po stronie serwera odpowiedzialna za komunikację z innymi sieciami komunikatorów. Jest to jakby wtyczka, tylko, że nie musisz się martwić o jej doinstalowanie - wszystko jest na serwerze, więc zawsze będzie działało - niezależnie gdzie używasz swojego konta w Jabberze. Na jabberpl.org możesz znaleźć porównanie serwerów i udostępnianych przez nie transportów. W przykładzie będziemy używać serwera chrome.pl. Pamiętaj, że najpierw musisz być zarejestrowany na serwerze chrome.pl.

Start

Dostań się z okna głównego do menu Jabber i wybierz Usługi, aby uruchomić przeglądarkę usług, wbudowaną w Konnekt'a.

Przeglądarka usług

Jesteś w przeglądarce usług. Polecam Ci wybrać z menu kontekstowego przeglądanie w drzewku - jest ono o wiele wygodniejsze i bardziej użyteczne.

Bramka do ICQ

Wybierz chrome.pl -> Bramka do ICQ i kliknij na tej pozycji prawym klawiszem myszy. Wybierz Rejestracja

Rejestracja

Poczekaj na połączenie, a następnie wpisz swoje dane ICQ - numer i hasło. Jeśli nie masz konta, załóż je na stronie ICQ. Kliknij OK.

Transport ICQ

Po pomyślnym połączeniu, do Twojej listy kontaktów zostanie dodany transport ICQ - wygląda podobnie do tego zamieszczonego po lewej.

Kontakty

Teraz możesz dodawać kontakty do listy. Kliknij Kontakty -> Dodaj kontakt i w oknie wybierz Sieć: Jabber oraz wpisz identyfikator kontaktu: numer@icq.chrome.pl

Autoryzacja

Gdy autoryzujesz kontakt, możesz z nim rozmawiać. Miłego gadania! :P