exPIMP

eksport, import ustawień
Data ostatniej modyfikacji: 21:20 29.06.2005

Wtyczka exPIMP (eksport, import) umożliwia archwizowanie konfiguracji Konnekta i listy kontaktów i ich przenoszenie pomiędzy komputerami. Bywa przydatna, oszczędza mnóstwo pracy, choćby podczas reinstalacji programu.

Wtyczka

Używamy wtyczkę korzystając z pozycji exPIMP w menu Ustawienia.

Ustawienia

Pozycja Exportuj ustawienia wywołuje okienko zapisu pliku, o domyślnej nazwie konnekt_{nazwa profilu}_ustawienia.expimp. Należy wybrać miejsce jego zapisu i voila. Dane wyeksportowane.

W przypadku eksportowania ustawień do pliku nie są dodawane informacje o wyglądzie okien i listy kontaktów - to należy do obowiązków kStyle.

Kontakty

Pozycja Exportuj kontakty zapisze do pliku o domyślnej nazwie konnekt_{nazwa profilu}_kontakty.expimp wszystkie pozycje na liście kontaktów - kontakty sieci, skróty, skrypty jak i zwyczajne wpisy z danymi osobistymi, a bez możliwości rozmowy. Wszystko. :-)

Dla dociekliwych - utworzony plik jest plikiem XML, przez co może być użyty w innych aplikacjach.

Kontakty zaznaczone

Zaznacz część swoich kontaktów klikając je z wciśniętym klawiszem Ctrl. Możesz teraz poprzez pozycję Exportuj kontakty zaznaczone zapisać tylko część swoich kontaktów.

Jeśli chcesz zaznaczyć kontakty z paru grup, musisz wyłączyć opcję odpowiedzialną za ukrywanie ich z grupy głównej. W wybieraniu kontaktów mogą być pomocne filtry.

Pliki .expimp

Przykładowe pliki ustawień wyglądają w ten sposób. Mogą mieć inną nazwę oczywiście, ale muszą mieć rozszerzenie .expimp. Dzięki postaci wygodnych plików można je prosto nagrać na nośnik danych bądź umieścić w Internecie, aby skorzystać z nich gdzieś indziej.

Import

Możemy je teraz dwa razy kliknąć, jeśli mają ikonę Konnekta (co oznacza, że dany typ pliku jest skojarzony z programem Konnekt) lub wybrać pozycję Importuj z menu i wskazać odpowiedni plik. Po tej akcji program zapyta nas czy chcemy wczytać plik z danymi. Poda nam typ danych w pliku (kontakty, ustawienia) oraz datę wygenerowania.

W przypadku importowania ustawień i kontaktów, tylko ustawienia zapisane w pliku zostaną podmienione. Więc jeśli dodaliśmy jakiś kontakt, a potem zechcieliśmy importować poprzednie dane, to nie zostanie on skasowany. Ustawienia podobnie - domyślne ustawienia nie zostaną skasowane.