Faworki

Skróty do stron www, folderów i plików na liście kontaktów.
Data ostatniej modyfikacji: 17:20 2005-06-14

Na pulpicie "walaja się" skróty, zakładki powoli cie przytłaczają, chcesz mieć szybki dostęp do ulubionych folderów? Wtyczka faworki rozwiązuje te problemy

Start

Wtyczkę faworKi trzeba ściągnąć i zainstalować. Po instalacji jest od razu gotowa do użycia. Do listy kontaktów możemy wtedy dodać 3 rodzaje skrótów:

  • Foldery
  • Pliki .exe
  • Adresy internetowe

Wybierzmy sobie po jednej z każdych możliwości i do dzieła.

Z menu Kontakty wybieramy pozycję Dodaj skrót. Wyświetli nam sie okno z opcjami dotyczacymi naszego skrótu.

Dodawanie skrótu WWW

Upewniwszy sie że mamy zaznaczoną opcje Adres internetowy wpisujemy pełny adres strony (razem z http://). Nie zapomnijmy tez wybrać grupy gdzie bedzie wyświetlany skrót oraz nazwy pod jaką będzie występować.

Dodawanie pliku

Zmieniamy zaznaczenie na Plik. Zauważmy ze mamy dwa miejsca do wpisania danych. Pierwsze jest przeznaczone na ścieżkę do pliku. Poniżej mamy możliwość dodania parametru dla skrótu, jeśli jest to aplikacja. Można także podać skrót dla innego typu pliku - tekstowego, albo graficznego - jak głosi podpowiedź, zostanie otworzony domyślną aplikacją.

Dodawanie folderu

Zmieniamy jedynie zaznaczenie w oknie dodawania skrótu na Katalog. Wypełniamy odpowiednie pola ze ścieżką, nazwą pozycji na liście oraz grupą i skrót jest gotowy.

Pozycja na rosterze

W Ustawieniach Konnekta przechodzimy do Wtyczki -> FaworKi. W konfiguracji znajdziemy możliwość pozycjonowania naszych skrótów na liście kontaktów. Wybieramy interesujaca nas pozycje by nasze skróty pojawiały sie w odpowiednim miejscu. (jeśli chcemy mieć pożądek na liście to proponuję używanie wtyczki sprzątaczK)

Szybsze dodawanie skrótów

Kolejną przydatną opcją w konfiguracji jest uproszczenie dodawania folderów do listy kontaktów. Ucinaj katalog z pliku w przypadku automatycznego nadania nazwy - pozwala nam to na spokojnie dodanie pliku bez nadawanie mu nazwy, wtyczka pominie ścieżkę do pliku i ustawi nazwę folderu lub pliku docelowego.