Import kontaktów z serwera

czyli jak odzyskać swoją listę + eksport tejże
Data ostatniej modyfikacji: 16:00 2005-06-15

Czasami ktoś kto przesiądzie się z Gadu-Gadu na Konnekt'a jest lekko zakłopotany. W tym poradniku pokażemy w jaki sposób zdobyć swoje stare kontakty w sposób automatyczny, aby nie przepisywać bezmyślnie dziesiątek lub setek numerów.

Wyeksportuj listę

Jeśli jeszcze nie zrobiliście tego, to eksportujcie swoje kontakty z Gadu-Gadu. Jeśli pracujecie na jedym komputerze i obydwa programy są na nim zainstalowane, proponuję eksportować listę do pliku tekstowego. Oczywiście w przypadku innego komputera najłatwiej eksportować listę do serwera Gadu-Gadu.

Start

Połączcie się z Gadu-Gadu wybierając inny status niż Niedostępny. W oknie Konnekt'a kliknijcie na ikonę symbolizującą Kontakty a następnie z menu wybierzcie GG. W podmenu należy kliknąć na Importuj listę, jak to zostało przedstawione na obrazku.

Pobieranie listy

Program zapyta Was skąd pobrać listę. Na początku decydowaliście gdzie wysłać plik. Wybierzcie Z pliku a potem odnajdźcie na dysku odpowiedni plik. W przypadku pobierania z serwera należy poczekać na połączenie i pobranie kontaktów.

Kontakty dodane

Podczas wczytywania kontaktów, czy to z pliku, czy z serwera Konnekt może Was zapytać czy stworzyć grupę, jeśli dany kontakt który jest aktualnie dodawany do listy należał wcześniej do danej grupy. Okienko wygląda podobnie jak z lewej, wyiksowaliśmy tylko numer. Kliknięcie na Tak oczywiście dodaje automatycznie daną grupę. Zaprzeczenie powoduje, że kontakt dostaje się do "grupy" głównej Wszyscy (*).

Dziwne kontakty

Po pomyślnym wczytaniu kontaktów dostaniecie komunikat, że operacja się powiodła. Kontakty zostały pobrane. (serwer) albo Kontakty zostały wczytane. (plik). Po ściągnięciu kontaktów zauważysz może, że na liście masz parę numerów bez nick'a czy innych danych. Zazwyczaj są to kontakty ignorowane, zbanowane inaczej mówiąc. Możesz znowu je zbanować i usunąć z programu, wciskając Del lub wybierając pozycję Usuń z menu.

Eksportowanie listy

Skoro już umiecie importować własną listę kontaktów to pozostaje pokazanie jak esportować. Z tego samego menu (Kontakty -> GG) wybierzcie tym razem Exportuj listę.