Ikony informacyjne

koło ikon statusu - co Konnekt chce nam powiedzieć
Data ostatniej modyfikacji: 09:50 2005-04-16

Wielokrotnie na liście kontaktów, którą można też nazywać rosterem, widzieliśmy różne dziwne, wydawałoby się, symbole koło ikon sieci kontaktu. Ten artykuł ma za zadanie wyjaśnić ich znaczenie, bo nie są tam tak po prostu - informują nas o różnych stanach kontaktu.

Aktywność kontaktu

Znak zapytania na ikonce kontaktu - ile to razy zadawaliśmy sobie pytanie co to znaczy. Ten pytajnik to ikonka aktywności, która oznacza że kontakt był ostatnio (20 min) aktywny (wysłał nam wiadomość, zmienił status lub opis). Kontakty które są aktywne przy filtrowaniu zachowują się jak dostępne. Ta ikonka natomiast nie oznacza że kontakt jest niewidoczny, co wiele osób myli.

Ukrywanie statusu

Pomarańczowy trójkąt skierowany wewnątrz ikonki kontaktu. Oznacza on, że ukrywamy nasz status w sieci Gadu-Gadu przed danym kontaktem. Należy mieć włączone pokazywanie statusu tylko dla znajomych, jeśli nie masz, Konnekt zapyta Cię o to okienkiem dialogowym. Ustawia się to poprzez wybór z menu (dostępnego pod prawym klawiszem) opcji Ukryj status przed nim.

Autoryzacja jednostronna

Pomarańczowy trójkąt skierowany na zewnątrz ikonki kontaktu. Oznacza on, że wysłyłamy komuś swój status - autoryzowaliśmy go.

Brak autoryzacji

Wykrzynik na tle żółtego trójkąta. Oznacza, że użytkownik nie autoryzował was i nie może pobierać waszego statusu ani wy nie widzicie jego.

Tymczasowo na liście

Wykrzyknik na dle niebieskiego kółka. Oznacza on, że kontakt jest na liście tymczasowo, po zamknięciu programu zostanie usunięty. Za każdym razem, gdy ktoś do Ciebie pisze, jego identyfikator jest dodawany jako kontakt na rosterze. Możesz odznaczyć odpowiednią opcję w Więcej -> Dane osobowe danego kontaktu, aby nie zniknął on po zakończeniu pracy z Konnektem.

Można także kliknąć prawym na kontakt na rosterze i wybrać Dodaj do listy. Kontakty z tą ikonką są wyświetlane na dole listy.

Ignorowanie

Czerwone kółko a w nim biały krzyżyk. Oznacza on, że kontakt GG jest ignorowany przez Ciebie. Kliknij prawym i odznacz opcję Ignoruj, aby wyłączyć. Konnekt w tej kwesti jest o wiele lepszy od Gadu-Gadu, który to wyrzuca kontakt z listy, nie dając Ci możliwości odwrócenia tego stanu.