Wtyczki

czyli instalacja rozszerzeń
Data ostatniej modyfikacji: 18:52 2005-09-23

Wtyczki (plug-iny) są rozszerzeniami powiększającymi możliwości Konnekt'a. Głównie dzięki nim zdobył taką popularność. W tym artykule pokażemy w jaki sposób zainstalować wtyczkę. Wykorzystamy do pokazu wtyczkę kDodatki, lecz analogicznie postępując możecie zainstalować każdą wtyczkę dla Konnekt'a.

Krok 1

Skorzystaj ze strony kPlugins.net - są tam wszystkie wtyczki dla Konnekt'a w przystępnej formie, niektóre ze źródłami kodu. Listę wtyczek znajdziesz w kategorii Download, potem wtylko kliknij wybraną, i wybierz podświetlony na żółto plik, aby ściągnąć go na dysk.

Krok 2

Zapisz pliki do katalogu z wtyczkami - to tam znajdziesz wszystkie plugin'y do Konnekt'a. Otwórz ten katalog, na przykład przez Start -> Uruchom.

Krok 3

W katalogu kliknij na spakowany plik wtyczki i rozpakuj go (prawie zawsze potrzeba do tego WinRAR'a - jest także wersja polska). My wybraliśmy superszybką opcję wypakowania pliku od razu do katalogu, ale jeśli nie masz takiej opcji, to z pewnością wiesz jak rozpakować plik .rar. :)

Krok 4

W katalogu musisz mieć plik wtyczki. Ma on rozszerzenie .dll - sprawdź, czy na pewno tam się znajduje.

Krok 5

Jeśli wasz Konnekt nie był do tego czasu uruchomiony, uruchomcie go i przejdźcie do Kroku 7.

Krok 6

W otwartym Konnekcie kliknijcie na Ustawienia, potem na Wtyczki.

Krok 7

W oknie wyboru wtyczek poszukajcie waszej nowo wgranej wtyczki, będzie ona oznaczona ikonką z gwiazdką. Zaznaczcie ją klikając w polu po lewej od nazwy.

Krok 8

Gdy korzystaliście z Kroku 6, trzeba będzie jeszcze zrestartować program, gdy ukaże się monit. Zróbcie to i gotowe!

Krok 9

Aby sprawdzić, czy dana wtyczka działa, możecie przejść do Ustawień i sprawdzić czy na liście po lewej, pod kategorią Wtyczki widnieje nazwa wtyczki. Lecz przypominamy, że nie wszystkie wtyczki tam się lokują, więc najlepiej sprawdzić czy działa opcja, której potrzebowaliśmy od danego rozszerzenia programu.